Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Pozostałe książki

NOWOŚCI AGNIESZKA OSIECKA
AGNIESZKA OSIECKA DZIECIOM

Wydawnictwo Nasza Księgarnia 
www.mediarodzina.pl
Cena 49,90 złNiezwykłe wydarzenie edytorskie. Wszystkie utwory, które Agnieszka Osiecka stworzyła dla dzieci, w jednym tomie z niepowtarzalnymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej.
W bajkowym świecie Agnieszki Osieckiej mieszka ptak Eugeniusz […] Są dzieci w specjalnych okularach do oglądania bardzo małych snów. Są – jak zwykle u Agnieszki – jeziora mazurskie i Puszcza Piska, są mieszkańcy Mazur ze swoją kulturą i językiem, jest prawdziwa wieś Karwica Mazurska i znana tylko dzieciom Dolina Przeciągów. […] Po niebie fruwa dużo ptaków i jeden samolot – Ptakowiec, syn mewy. Daniel Passent Osiecka dzieciom – owszem. Dzieciom w każdym wieku. […] Co zdanie to anegdota, językowy fikołek, przewrotny żart.
Pyszna lektura.
Joanna Olech AGATA TUSZYŃSKA
JAMNIKARIUM
Wydawnictwo mg
www.wydawnictwomg.pl
Cena 44,90 złCo łączy Napoleona, Wilhelma II i Johna Kennedy’ego? Picassa, Warhola i Prousta? Czechowa, Hockneya, Marilyn Monroe i Adele? Mehoffera, Pągowską i Nowosielskiego? A jeszcze Waldorffa, Lipińskiego i Mrożka??
JAMNIKOLUBSTWO.
Kto jest kim w jamniczym świecie?
Co jest esencją JAMNICZOŚCI?
Nieoczywista uroda? Niezależność, waleczność, nieustępliwość…??
Artystyczna dusza???
O tym jest ta książka…


 FRANS DE WAAL
BYSTRE ZWIERZĘ
Wydawnictwo Copernicus Center Press
www.ccpress.pl
Cena 49,90 złPrzez lata naukowcy podchodzili bardzo ostrożnie i sceptycznie do inteligencji zwierząt. Zdolność wytwarzania narzędzi, świadomość siebie, rozumienie przeszłości i przyszłości, to cechy, które pozwalają nam, ludziom, definiować siebie jako wyjątkowy i wybitny gatunek zamieszkujący Ziemię.
Zwykle odmawiamy zwierzętom posiadania zdolności, które z oczywistością dostrzegamy u siebie. Frans de Waal broni przekonania, że niektóre zachowania zwierząt wcale nie różnią się od zachowań ludzkich. Opierając się na badaniach delfinów, wron, os, owiec, nietoperzy, wielorybów, szympansów czy bonobo ukazuje zakres i niezwykłe możliwości inteligencji zwierząt, z pasją dowodzi, że zwierzęce umysły są znacznie bardziej złożone niż zakładaliśmy i zbyt długo lekceważyliśmy ich umiejętności.


 ANITA GŁOWIŃSKA
KICIA KOCIA NA ROWERZE
Wydawnictwo Media Rodzina
www.mediarodzina.pl
Cena 6,90 zł
Znana i lubiana kotka powraca z kolejnymi przygodami. Mama i tata kupili Kici Koci prawdziwy rower. Teraz Kicia Kocia musi nauczyć się na nim jeździć! Nie jest łatwo, ale rodzice służą pomocą, a Kicia Kocia się nie poddaje. Jak zakończy się wspólna nauka? KATHERINE APPLEGATE
JEDYNY I NIEPOWTARZALNY IVAN
Wydawnictwo CzyTam
www.czy-tam.pl
Cena 24,99 złZainspirowana prawdziwą historią opowieść o gorylu, który spędził niemal trzy dekady w minizoo mieszczącym się przy centrum handlowym, nie widząc żadnego przedstawiciela własnego gatunku.
Kiedy poznaje Ruby, malutką słonicę odebraną rodzinie, Ivan zaczyna postrzegać miejsce swojego zamieszkania z zupełnie innej perspektywy. I tylko od niego będzie zależeć, czy uda mu się coś w życiu Ruby zmienić.
Trzymając kciuki za Ivana, trzymamy je tak naprawdę za nasze własne człowieczeństwo i nasze możliwości. Wzruszająca, pięknie napisana i inteligentna historia, która zmienia punkt widzenia na zwierzęcą wrażliwość.
Katherine Applegate miesza humor i smutek, by stworzyć niezapomnianą pierwszoosobową opowieść o przyjaźni i nadziei.


 CHARLES BUKOWSKI
O KOTACH

Wydawnictwo Noir sur Blanc
www.noir.pl
Cena 21,00 złKoty trafiały w czuły punkt niezgłębionej duszy Charlesa Bukowskiego, Starego Świntucha literatury amerykańskiej. W tych nieprzeniknionych istotach, których przeszywające spojrzenie potrafi głęboko wnikać w nasze jestestwa, dostrzegał on majestat i pierwotność żywiołów. Uważał je za jedyne w swoim rodzaju siły natury, niechwytnych emisariuszy piękna i miłości. W książce „O kotach” Bukowski rozmyśla nad swoimi ukochanymi zwierzętami, nad ich twardością, a zarazem giętkością. Składa im hołd jako wojownikom, łowcom i mistrzom przetrwania, którzy budzą nabożny lęk i szacunek, gdy mocno wczepiają się w otaczający świat: „Kot jest wyłącznie sobą, reprezentantem potężnych sił życia, które nie odpuszczają”.
W tym zabawnym i wzruszającym tomie zebrano rozważania słynnego pisarza o zwierzętach, które tak podziwiał. Koty Bukowskiego są drapieżne i wymagające. Autor podpatruje je w chwilach, gdy podchodzą zdobycz, czołgają się po kartkach maszynopisu albo budzą człowieka, drapiąc go po twarzy. Bywają też czułe i hojne, dają swojemu panu natchnienie i łagodnie, choć natarczywie o niego się troszczą. Ta przejmująca, lecz nie przesłodzona książka zawiera wiele wyjaśniający portret niepowtarzalnego artysty i jego jedyną w swoim rodzaju wizję świata, widzianego przez pryzmat więzi, łączącej go ze zwierzętami, które zaliczał do swoich najważniejszych przewodników, dawców najgłębszych nauk. CLAIRE ARROWSMITH
MÓJ PRZYJACIEL KOT – 
ZABAWA, TRESURA, DYSCYPLINA
Przedsiębiorstwo Handlowo-Wydawnicze
Arystoteles”
Sp. j. Marek Matusiak
www.arystoteles.com.pl
Cena 19,99 złSkoro czytasz tę książkę, to najprawdopodobniej w taki czy inny sposób masz do czynienia z kotami. W ostatnich latach stały się one najpopularniejszymi zwierzętami domowymi. Ich wielkość, zdolność adaptacji i dostosowanie się do naszego nowoczesnego stylu życia powodują, że coraz więcej osób decyduje się na posiadanie kota.
Według statystyk na świecie żyje około 600 milionów kotów domowych.
Jednakże duża liczba zwierząt zgłaszanych do adopcji lub poddawanych terapii behawioralnej świadczy o tym, że w wielu przypadkach właściciele nie potrafią spełnić wymagań dotyczących zdrowia swoich pupili czy też po prostu zapewnić im szczęśliwego życia.
Ta książka nie jest przewodnikiem „jak wykreować doskonałego kota”, ale raczej ma cię wprowadzić w świat twojego ulubieńca.
Poprzez spędzanie z nim więcej czasu, odpowiednie zabawy będziesz mógł stymulować swojego kota i zapewnić mu jego ulubione rozrywki.
 KOTES –  WYJĄTKOWY NOTES
DLA KAŻDEGO MIŁOŚNIKA KOTÓW
Wydawnictwo DLACZEMU
www.dlaczemu.com
Cena 29,90 złPoznaj nasz niezwykły Kotes. Dlaczego niezwykły ? Bo powstał we współpracy z Fundacją KOT i ma na celu popularyzować adopcję podopiecznych Fundacji. Dodatkowo każdy może spersonalizować swój Kotes, umieszczając w specjalnej kieszonce na pierwszej stronie zdjęcie własnego mruczka.
Znajdziecie w nim również kocie sentencje oraz śmieszne rysunki. Wyjątkowy Kotes dla każdego miłośnika kociaków.

 


MATIN DURRANI, LIZ KALAUGHER
KUDŁATA NAUKA.
MĄDROŚĆ W ŚWIECIE ZWIERZĄT  

Wydawnictwo Znak
www.znak.com.pl
Cena 39,90 złDlaczego zwierzęta są mądrzejsze od naukowców?
Zwierzęta, aby przeżyć, muszą liczyć na swoje ciało, zmysły, spryt, swoich partnerów i członków stada, ale przede wszystkim na naukę. Od gęsto owłosionych kotów i psów po bezwłose homary czy kałamarnice – fizykę wykorzystują wszystkie stworzenia. Węgorz zabijał kraba za pomocą prądu znacznie wcześniej, niż wynaleziono paralizator. Słoń wyczuwał niebezpieczeństwo, odbierając wibracje poduszkami u stóp, zanim stworzono aparat słuchowy. Jak kotu udaje się pokonać grawitację? Dlaczego węże udają wężyce, a ssaki sikają 21 sekund? Po co reniferom światło ultrafioletowe przy poszukiwaniu jedzenia? To jedyna książka, dzięki której poznasz sztuczki i przekręty zwierząt oraz zrozumiesz ich zachowanie w walce o przetrwanie. Odkryj świat pełen naukowych praw i eksperymentów, o których naukowcy nie mieli wcześniej pojęcia. To cudowna, mądra, dzika i naukowa podróż po świecie zwierząt.


 

 GRZEGORZ BARASIŃSKI
KALIGRAFIA

Wydawnictwo Znak
www.znak.com.pl
Cena 24,90 złPoczątek roku szkolnego to dla wszystkich idealny moment na udoskonalenie charakteru pisma! Do tej pory kaligrafia kojarzyła Ci się z nauką ładnego, ale nudnego pisania? Zapomnij o tym! Kaligrafia to nie tylko sztuka pięknego pisania, to prastara umiejętność rozwijana w klasztorach, dziś niezwykle popularna wśród fanow tatuażu. Przekonaj się sam, że to także świetny sposób na poprawienie koncentracji, pobudzenie wyobraźni, a przede wszystkim relaks.
Autorem książki jest najbardziej znany kaligraf w Polsce – Grzegorz Barasiński. Skryba i iluminator, założyciel Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, pomysłodawca oraz wykładowca Letniej Szkoły Kaligrafii i Iluminacji, jak również organizator warsztatów kaligraficznych w całej Polsce.


 

 AGNIESZKA LINGAS-ŁONIEWSKA
WSZYSTKO WINA KOTA

Wydawnictwo Novae Res
www.novaeres.pl
Cena 34 złRomantyczna komedia omyłek.
Bestsellerowa pisarka, Lidia Makowska, od lat tworzy popularne wśród kobiet powieści, wydając je pod pseudonimem Róża Mak. Właśnie kończy pisać kolejną książkę i już zaczyna się martwić, co tym razem zarzuci jej Jack Sparrow – czołowy bloger bezlitośnie punktujący niedociągnięcia wszystkich poprzednich powieści.
Jednocześnie Lidia, namawiana przez agentkę i przyjaciółkę, Karolinę, przygotowuje się do telewizyjnego wywiadu, aby ujawnić wszystkim fanom swoją prawdziwą twarz. Żąda jednakże, aby wywiad poprowadził Jack, który jako krytyk literacki także występuje incognito.
Wszystko wina kota!” to ciepła i optymistyczna historia o zaufaniu i przyjaźni, a także o tym, jak cienka może być granica dzieląca dwa pozornie odległe światy.


 

 JOANNE K. ROWLING
FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA
I JAK JE ZNALEŹĆ   

Wydawnictwo Media Rodzina
www.mediarodzina.pl
Cena 25 złNowe wydanie leksykonu towarzyszącego serii o Harrym Potterze z przedmową J. K. Rowling (występującej jako Newt Skamander), zawierające sześć nieznanych dotąd zwierząt!
Mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, już w momencie wydania trafiło na listę podręczników Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” są niezastąpionym wprowadzeniem do świata magicznych stworzeń.
Liczne podróże i odkrycia Skamandera zaowocowały tomem o niezrównanym znaczeniu. Niektóre ze zwierząt, jak hipogryf, bazyliszek, rogogon węgierski, będą znane czytelnikom „Harry’ego Pottera”. Inne zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii.
Odkryj niesamowite zwyczaje magicznych zwierząt na pięciu kontynentach…
Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.


 SUSAN HERBERT
GALERIA KOTÓW. 
HISTORIA SZTUKI Z PAZUREM.  

Wydawnictwo Media Rodzina
www.mediarodzina.pl
Cena 49,00 złW świecie stworzonym przez Susan Herbert niepodzielnie panują koty. Koty malują i pozują do obrazów. Reżyserują i grają w filmach. Uwodzą, wzruszają i hipnotyzują. Koty renesansowe, impresjonistyczne i prerafaelickie. Koty czarno-białe i w technikolorze. Od czasów Tutenchamona po koniec XX wieku. Ten wyjątkowy album to nie podręcznik dla studentów ASP, ale prawdziwa gratka dla każdego kochającego sztukę miłośnika kotów i dla każdego kochającego koty miłośnika sztuki.

Kot Karima i obrazki – Liliana Bardijewska

 LILIANA BARDIJEWSKA 
KOT KARIMA I OBRAZKI.  
Wydawnictwo Literatura
www.wyd-literatura.com.pl
Cena: 24,90 zł […]

Chowańce tom II. Tajemnice korony – A. J. Epstein, A. Jacobson

 ADAM JAY EPSTEIN, ANDREW JACOBSON 
CHOWAŃCE tom II.
TAJEMNICE KORONY 

Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl
Cena: 29,90 zł […]

Noc z wojownikami ninja. Magiczny domek na drzewie – Mary Pope Osborne

 MARY POPE OSBORNE
NOC Z WOJOWNIKAMI NINJA.
MAGICZNY DOMEK NA DRZEWIE 

Wydawnictwo Mamania 
www.mamania.pl 
Cena: 14,90 zł […]

Chowańce tom I. Gwiazdy przeznaczenia – A. J. Epstein, A. Jacobson

 ADAM JAY EPSTEIN, ANDREW JACOBSON 
CHOWAŃCE tom I.
GWIAZDY PRZEZNACZENIA 

Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl
Cena: 29,90 zł […]

Nelly Rapp i białe damy – Martin Widmark

 MARTIN WIDMARK 
NELLY RAPP I BIAŁE DAMY 
Wydawnictwo Mamania
www.mamania.pl
Cena: 24,90 zł […]

Nelly Rapp i czarownicy z Wittenbergi – Martin Widmark

 MARTIN WIDMARK 
NELLY RAPP I CZAROWNICY Z WITTENBERGI
Wydawnictwo Mamania
www.mamania.pl
Cena: 24,90 zł […]

Nie tylko kocie sprawki – Bożena Czarnota

 BOŻENA CZARNOTA 
NIE TYLKO KOCIE SPRAWKI
Wydawnictwo Armagraf
www.armagraf.otwarte24.pl
Cena: 10,00 zł […]

Skrawki – Krystyna Sienkiewicz

 KRYSTYNA SIENKIEWICZ 
SKRAWKI
Wydawnictwo Prószyński Media
www.proszynski.pl
Cena: 39,90 zł […]

Był sobie pies – W. Bruce Cameron

 W. BRUCE CAMERON 
BYŁ SOBIE PIES
Wydawnictwo Kobiece
www.wydawnictokobiece.pl
Cena: 39,90 zł […]

Pax – Sara Pennypacker

 SARA PENNYPACKER
PAX
Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl 
Cena: 29,90 zł […]

Kot, który spadł z nieba – Takashi Hiraide

 TAKASHI HIRAIDE 
KOT, KTÓRY SPADŁ Z NIEBA 
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
seria z Żurawiem
www.wuj.pl
Cena: 29,99 zł […]

Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem – Susan Herbert

 SUSAN HERBERT 
GALERIA KOTÓW.
HISTORIA SZTUKI Z PAZUREM 

Wydawnictwo Media Rodzina
www.mediarodzina.pl
Cena: 49,00 zł […]