Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Pozostałe książki

NOWOŚCI


 PETER WOHLLEBEN
DUCHOWE ŻYCIE ZWIERZĄT  

Wydawnictwo Otwarte
www.otwarte.eu
Cena 34,90 złAutor „Sekretnego życia drzew”, Peter Wohlleben, przedstawia w fascynujący sposób świat przyrody, którego nie znamy.
Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie?
To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi?
Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badań i własnych obserwacji, udowadnia, że zwierzęta i ludzie w sferze uczuć i doznań są do siebie podobni. Odkrywa przed nami niesamowite historie zwierząt, w których możemy zaobserwować ich mądrość, współczucie, troskę czy przyjaźń.
Podobnie jak w bestsellerowym „Sekretnym życiu drzew” Wohlleben przedstawia w fascynujący sposób świat przyrody, którego nie znamy.

Kochasz zwierzęta? Dzięki tej książce przekonasz się, że są ci bliższe, niż ci się zdawało ADAM JAY EPSTEIN, ANDREW JACOBSON
CHOWAŃCE tom IV
PAŁAC SNÓW  

Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl
Cena 29,90 złBohaterowie Bezkresji znów w akcji!
W Bezkresji wreszcie zapanował pokój. Trojgu przyjaciołom Aldwynowi, Skylar i Gilbertowi udało się pokonać nikczemną Paksaharę. Teraz Rada organizuje przyjęcie urodzinowe dla królowej Loranelli. Monarchini pada jednak ofiarą okrutnej klątwy, a chowańce stają się głównymi podejrzanymi.
Aldwyn, Skylar i Gilbert, o włos unikając wtrącenia do pałacowych lochów, wyruszają w podróż, by dowieść swej niewinności i zdobyć antidotum dla królowej. Misja skrzyżuje ich ścieżki z dawnymi przyjaciółmi i odwiecznymi wrogami oraz zawiedzie przez dalekie pola Bezkresji aż po pełną magii Krainę Snów. Nic nie jest w stanie przygotować bohaterów na czekające ich tajemnice i czyhające niebezpieczeństwa.
Wartka akcja, humor i wielka przyjaźń, które zjednały chowańcom miłość czytelników, a także zagadka, której rozwiązanie wymagać będzie całego sprytu przyjaciół, sprawiają, iż „Pałac Snów” to najbardziej porywająca przygoda, jaką dotąd przeżyły chowańce. ADAM JAY EPSTEIN, ANDREW JACOBSON
CHOWAŃCE tom III
KRĄG ŻYCIA  

Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl
Cena 29,90 złCzy chowańce zdołają pokonać armię zombi?
W Bezkresji trwa wojna. Armia nieumarłych zwierząt sieje spustoszenie. Dowodzi nią Paksahara, która dzięki władzy nad Ruchomym Zamkiem wydaje się niezwyciężona. Ludzka magia wciąż nie działa i tylko troje zwierząt z przepowiedni – Aldwyn, Skylar i Gilbert – jest w stanie przejąć zamek i pokonać Paksaharę. Nie będzie jednak łatwo. Chowańce muszą wyruszyć w nieznane, by zgromadzić siedmioro potomków najstarszych i najpotężniejszych zwierząt w Bezkresji. Co gorsza, Aldwyn znajduje niepokojący zwój, który każe mu wątpić w prawdziwość przepowiedni… ADAM JAY EPSTEIN, ANDREW JACOBSON
CHOWAŃCE tom I
GWIAZDY PRZEZNACZENIA  

Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl
Cena 29,90 zł
Czy bezpański kot, ptak i żaba zdołają uratować królestwo?
W Bezkresji, wśród zwykłych ludzi żyją czarodzieje. W dużych i małych sprawach pomagają im chowańce, zwierzęta obdarzone magicznymi mocami. Kiedy dachowiec Aldwyn zostaje wzięty za chowańca, jego życie staje na głowie.
Nagle królestwu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Wychodzą na jaw wielkie tajemnice i zaczynają się dziać rzeczy niesamowite i bardzo niebezpieczne.
Życie młodych magów i przyszłość Bezkresji zależą od trojki chowańców. By ratować przyjaciół, podejmą najśmielsze wyzwania. Ich odwaga zostanie podana wielu próbom, a każde zadanie będzie trudniejsze od poprzedniego…
W emocjonującej wyprawie na ratunek młodym magom chowańce stawiają czoła niebezpiecznym wrogom, odsłaniają wstrząsający sekret sprzed wieków i odkrywają przeznaczenie, które zmieni Bezkresję na zawsze. Ich magiczna przygoda to urocza mieszanka wzruszającej, trzymającej w napięciu akcji i zniewalającego humoru to niezapomniane połączenie fantastyki i opowieści o przyjaźni.
 ADAM JAY EPSTEIN, ANDREW JACOBSON
CHOWAŃCE tom II,
TAJEMNICE KORONY  

Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl
Cena 29,90 zł
A jeśli niebezpieczna misja nie zakończy się sukcesem?
Kiedy ludzka magia nagle znika z Bezkresji, świat mogą uratować tylko Aldwyn, Skylar i Gilbert – o ile odnajdą na czas koronę śnieżnej pantery, tajemniczy starożytny przedmiot zdolny odwrócić klątwę. By wypełnić misję, Aldwyn podąża śladami łap zaginionego ojca, który wyruszył na poszukiwanie korony kilka lat wcześniej. Magiczny szlak prowadzi na Drugą Stronę, gdzie dzielne chowańce stawiają czoła nowym wrogom i nowym niebezpieczeństwom, a Aldwyn dowiaduje się więcej o swojej tajemniczej przeszłości i rodzinie – a są to wiadomości naprawdę szokujące! LILIANA BARDIJEWSKA
KOT KARIMA I OBRAZKI  

Wydawnictwo Literatura
www.wyd-literatura.com.pl
Cena 24,90 złNiełatwo być kotem Karima. Trzeba przepłynąć morze, wspiąć się na najwyższą gorę i przewędrować pół świata. Trzeba być mądrym i odważnym. Taki jest właśnie Biss, kot Karima. A kim jest Karim? Syryjskim chłopcem, który ucieka przed wojną z małym kociakiem w kieszeni.
Kiedy dotrą do Polski, Biss przeżyje wiele zabawnych przygód. Tutaj pozna też nowych przyjaciół – mysza Akysza, muchę Kluchę i chomika Migmiga, którym opowie o swojej niezwykłej wędrowce. A Karim ją namaluje na siedmiu obrazkach.


 MARTIN WIDMARK
NELLY RAPP I BIAŁE DAMY  

Wydawnictwo Mamania
www.mamania.pl
Cena 24,90 złNelly razem z rodzicami spędza weekend w prawdziwym nawiedzonym zamku.
Jest zachwycona. Wreszcie wypróbuje swój nowy sprzęt na duchy!
Dziwne urządzenie nie reaguje, dopóki Nelly nie skieruje go w stronę podłogi w bibliotece… MARTIN WIDMARK
NELLY RAPP I CZAROWNICY Z WITTENBERGI  

Wydawnictwo Mamania
www.mamania.pl
Cena 24,90 złCo wspólnego mają spadające gwiazdy ze wzrostem liczby zwolnień lekarskich wystawianych z powodu nadmiaru stresu?
Przed upiorną agentką Nelly Rapp stoi kolejne zadanie: podczas Halloween musi wyśledzić tajemniczą parę akwizytorów, którzy zamiast sprzedawać – chyba coś wynoszą z odwiedzanych mieszkań… Na pozór nic nie ginie, jednak z jakiegoś powodu wszyscy stają się nagle nerwowi i zestresowani. KRYSTYNA SIENKIEWICZ
SKRAWKI  

Wydawnictwo Prószyński Media
www.proszynski.pl
Cena 39,90 zł

Kiedy życie płata figla i zabiera ostrość widzenia, pozostaje sklejać świat ze skrawków. Kiedy do tego z zaskoczenia kradnie na chwilę pamięć i słowa, trzeba te skrawki składać na nowo. Z rysunków, wyrazów, pamiątek, zdjęć. Radzić sobie, żeby odrosnąć. I o tym jest ta książka. O odrastaniu, o zasypywaniu dołków przeciwności i czerpaniu radości z budowania, nawet wtedy, gdy walczy się z własnymi ograniczeniami.
Ale przede wszystkim jest to niekończąca się inspiracja, jak NIGDY się nie poddawać
.

 


SARA PANNYPACKER
PAX 
Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl
Cena 29,90 zł


PAX to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.
Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (z wzajemnością) – a lisa wypuścić do lasu.
Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów domu, gdzie ma nadzieję zastać Paxa.
Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci.
Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?W. BRUCE CAMERON 
Był sobie pies 
Wydawnictwo Kobiece
www.wydawnictwokobiece.pl
Cena 39,90 zł


Beiley to bezdomny kundelek, który po krótkim życiu, zaskakującym zrządzeniem losu odradza się ponownie w postaci ślicznego złotowłosego szczeniaczka. Jego życie nabiera sensu, kiedy trafia pod opiekę miłośnika zwierząt – ośmiolatka Ethana. Chłopiec nawiązuje z Baileyem niezwykłą więź, która łączy ich na zawsze i uczy wzajemnej miłości i szacunku. Kiedy Bailey dożywa starości, czuje się szczęśliwy i spełniony. Odchodzi z tego świata z poczuciem, że wypełnił swoją misję.
Okazuje się jednak, że to dopiero początek jego przygód. Czy Bailey spotka jeszcze Ethana? Czy uda mu się w końcu odkryć, jaka jest jego misja?


 SUSAN HERBERT
GALERIA KOTÓW. 
HISTORIA SZTUKI Z PAZUREM.  

Wydawnictwo Media Rodzina
www.mediarodzina.pl
Cena 49,00 złW świecie stworzonym przez Susan Herbert niepodzielnie panują koty. Koty malują i pozują do obrazów. Reżyserują i grają w filmach. Uwodzą, wzruszają i hipnotyzują. Koty renesansowe, impresjonistyczne i prerafaelickie. Koty czarno-białe i w technikolorze. Od czasów Tutenchamona po koniec XX wieku. Ten wyjątkowy album to nie podręcznik dla studentów ASP, ale prawdziwa gratka dla każdego kochającego sztukę miłośnika kotów i dla każdego kochającego koty miłośnika sztuki.

Chowańce tom I. Gwiazdy przeznaczenia – A. J. Epstein, A. Jacobson

 ADAM JAY EPSTEIN, ANDREW JACOBSON 
CHOWAŃCE tom I.
GWIAZDY PRZEZNACZENIA 

Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl
Cena: 29,90 zł […]

Nelly Rapp i białe damy – Martin Widmark

 MARTIN WIDMARK 
NELLY RAPP I BIAŁE DAMY 
Wydawnictwo Mamania
www.mamania.pl
Cena: 24,90 zł […]

Nelly Rapp i czarownicy z Wittenbergi – Martin Widmark

 MARTIN WIDMARK 
NELLY RAPP I CZAROWNICY Z WITTENBERGI
Wydawnictwo Mamania
www.mamania.pl
Cena: 24,90 zł […]

Nie tylko kocie sprawki – Bożena Czarnota

 BOŻENA CZARNOTA 
NIE TYLKO KOCIE SPRAWKI
Wydawnictwo Armagraf
www.armagraf.otwarte24.pl
Cena: 10,00 zł […]

Skrawki – Krystyna Sienkiewicz

 KRYSTYNA SIENKIEWICZ 
SKRAWKI
Wydawnictwo Prószyński Media
www.proszynski.pl
Cena: 39,90 zł […]

Był sobie pies – W. Bruce Cameron

 W. BRUCE CAMERON 
BYŁ SOBIE PIES
Wydawnictwo Kobiece
www.wydawnictokobiece.pl
Cena: 39,90 zł […]

Pax – Sara Pennypacker

 SARA PENNYPACKER
PAX
Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl 
Cena: 29,90 zł […]

Kot, który spadł z nieba – Takashi Hiraide

 TAKASHI HIRAIDE 
KOT, KTÓRY SPADŁ Z NIEBA 
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
seria z Żurawiem
www.wuj.pl
Cena: 29,99 zł […]

Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem – Susan Herbert

 SUSAN HERBERT 
GALERIA KOTÓW.
HISTORIA SZTUKI Z PAZUREM 

Wydawnictwo Media Rodzina
www.mediarodzina.pl
Cena: 49,00 zł […]

Wojtek i jego pies Dżeki – Dorota Jolanta Szumilas

 DOROTA JOLANTA SZUMILAS
WOJTEK I JEGO PIES DŻEKI
Ilustracje: Marta Kowalska
Wydawnictwo Białe Pióro 
www.wydawnictwobialepioro.pl
Cena: 22,00 zł […]

Dziękuję Ci, Cukierku! – Waldemar Cichoń

 WALDEMAR CICHOŃ 
Dziękuję Ci, Cukierku!
Ilustracje: Dariusz Wanat
Wydawnictwo Dreams
www.dreamswydawnictwo.pl
Cena: 20,00 zł […]

Sekretne życie zwierzaków domowych. Zwierzaki domowe i ja – Opracowanie zbiorowe

 OPRACOWANIE ZBIOROWE 
SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW
DOMOWYCH. ZWIERZAKI DOMOWE I JA 

Wydawnictwo Znak emotikon
www.znak.com.pl
Cena: 18,68 zł […]