Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Pozostałe książki

NOWOŚCI

 KRYSTYNA SIENKIEWICZ
SKRAWKI  

Wydawnictwo Prószyński Media
www.proszynski.pl
Cena 39,90 zł

Kiedy życie płata figla i zabiera ostrość widzenia, pozostaje sklejać świat ze skrawków. Kiedy do tego z zaskoczenia kradnie na chwilę pamięć i słowa, trzeba te skrawki składać na nowo. Z rysunków, wyrazów, pamiątek, zdjęć. Radzić sobie, żeby odrosnąć. I o tym jest ta książka. O odrastaniu, o zasypywaniu dołków przeciwności i czerpaniu radości z budowania, nawet wtedy, gdy walczy się z własnymi ograniczeniami.
Ale przede wszystkim jest to niekończąca się inspiracja, jak NIGDY się nie poddawać
.

 


SARA PANNYPACKER
PAX 
Wydawnictwo IUVI
www.iuvi.pl
Cena 29,90 zł


PAX to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.
Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (z wzajemnością) – a lisa wypuścić do lasu.
Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów domu, gdzie ma nadzieję zastać Paxa.
Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci.
Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?W. BRUCE CAMERON 
Był sobie pies 
Wydawnictwo Kobiece
www.wydawnictwokobiece.pl
Cena 39,90 zł


Beiley to bezdomny kundelek, który po krótkim życiu, zaskakującym zrządzeniem losu odradza się ponownie w postaci ślicznego złotowłosego szczeniaczka. Jego życie nabiera sensu, kiedy trafia pod opiekę miłośnika zwierząt – ośmiolatka Ethana. Chłopiec nawiązuje z Baileyem niezwykłą więź, która łączy ich na zawsze i uczy wzajemnej miłości i szacunku. Kiedy Bailey dożywa starości, czuje się szczęśliwy i spełniony. Odchodzi z tego świata z poczuciem, że wypełnił swoją misję.
Okazuje się jednak, że to dopiero początek jego przygód. Czy Bailey spotka jeszcze Ethana? Czy uda mu się w końcu odkryć, jaka jest jego misja?


 BOŻENA CZARNOTA
NIE TYLKO KOCIE SPRAWKI  

Wydawnictwo Armagraf
www.armagraf.otwarte24.pl
Cena 10,00 zł

Książeczka dla dzieci autorstwa Bożeny Czarnoty, bajkopisarki i poetki z Opola, pełna ciepłych, „wpadających w ucho” wierszyków, pozbawionych tak modnych ostatnio dwuznaczności – z całą pewnością jest godna polecenia zarówno milusińskim, jak i rodzicom. Każdy wiersz ilustrowany jest uroczymi akwarelami Barbary Pingot. Podczas lektury mamy okazję poznać wielu nietuzinkowych bohaterów, jak Kota Florka, Mądrą Sowę czy Rudą Basię, przyjacielską wiewiórkę, która uwielbia codzienne harce po drzewach.


 DOROTA JOLANTA SZUMILAS
WOJTEK I JEGO PIES DŻEKI  

Ilustracje: Marta Kowalska
Wydawnictwo Białe Pióro
www.wydawnictwobialepioro.pl
Cena 22,00 zł

Wojtek pragnie mieć psa. Jego koledzy mają swoje zwierzątka, a on jeszcze nie ma się kim opiekować. Lecz czy jest wystarczająco odpowiedzialny, aby mieć psa? Czy zdoła przekonać o tym rodziców? Co zatem będzie z zachcianką Wojtusia? Czy dostanie wymarzonego psa? Czy pójdzie go kupić, czy może odwiedzi schronisko, gdzie czeka mnóstwo samotnych zwierząt.


 TAKASHI HIRAIDE
KOT, KTÓRY SPADŁ Z NIEBA  

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Seria z Żurawiem
www.wuj.pl
Cena 29,99 złMałżeństwo trzydziestolatków mieszka w małym wynajętym domku w spokojnej dzielnicy Tokio. Pewnego dnia do ich życia wkracza Chibi – kotka, która każdego dnia zjawia się nieproszona w ich ogrodzie. Z czasem małżonkowie zaczynają rozmawiać o Chibi, dbać o nią i traktować ją jak domownika. Zwierzątko zbliża ich do siebie i staje się impulsem do rozważań nad radością życia, przeznaczeniem i upływającym czasem.


 WISŁAWA SZYMBORSKA,
KORNEL FILIPOWICZ
NAJLEPIEJ W ŻYCIU MA TWÓJ KOT.
LISTY    

Wydawnictwo Znak
www.znak.com.pl
Cena 49,90 złNajlepiej w życiu ma Twój Kot, bo jest przy Tobie” – pisze z Zakopanego przyszła Noblistka Wisława Szymborska do Kornela Filipowicza. To po jego śmierci powstanie słynny wiersz „Kot w pustym mieszkaniu”.
Nie byli typową parą – spędzili ze sobą ponad dwadzieścia lat, ale nigdy razem nie zamieszkali. „Byliśmy końmi, które cwałują obok siebie” – mówiła.
W chwilach rozłąki zawsze pisali do siebie listy. Listy zabawne, liryczne, miłosne. Znajdziemy w nich i intymne wyznania, i ceny cielęciny czy jajek, refleksje nad własnym warsztatem pisarskim i nad twórczością kolegów, opowieści o rodzinie i przyjaciołach.
Mistrzowsko napisane, pełne tęsknoty i czułości, pozwalają wniknąć w wyjątkowe uczucie łączące dwoje ludzi, którzy – jak o nich mówiono – nawet jeśli stali do siebie plecami, cały czas patrzyli sobie w oczy.


 SUSAN HERBERT
GALERIA KOTÓW. 
HISTORIA SZTUKI Z PAZUREM.  

Wydawnictwo Media Rodzina
www.mediarodzina.pl
Cena 49,00 złW świecie stworzonym przez Susan Herbert niepodzielnie panują koty. Koty malują i pozują do obrazów. Reżyserują i grają w filmach. Uwodzą, wzruszają i hipnotyzują. Koty renesansowe, impresjonistyczne i prerafaelickie. Koty czarno-białe i w technikolorze. Od czasów Tutenchamona po koniec XX wieku. Ten wyjątkowy album to nie podręcznik dla studentów ASP, ale prawdziwa gratka dla każdego kochającego sztukę miłośnika kotów i dla każdego kochającego koty miłośnika sztuki.


 KATHY WOLLARD
JAK TO MOŻLIWE?
ODPOWIEDZI NA PYTANIA
CIEKAWSKICH DZIECI.  

Wydawnictwo Prószyński Media
www.proszynski.pl
Cena 42,00 złOdtąd żadne pytanie dziecka nie będzie za trudne. Książka niezbędna w każdej domowej biblioteczce!
Dlaczego niebo jest niebieskie? W jaki sposób mruczą koty? Dlaczego mamy czkawkę? – odpowiedzi na większość dziecięcych pytań zebrane w jednej znakomitej książce o charakterze edukacyjnym.
Adresowana do samodzielnego czytania przez młodych czytelników powyżej 10 lat i do rodziców dzieci zadających nie zawsze łatwe pytania. Informacje o świecie podane są w niej w formie pytań i ciekawych rozbudowanych odpowiedzi.

 


 OPRACOWANIE ZBIOROWE
SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW
DOMOWYCH. ZWIERZAKI DOMOWE I JA   

Wydawnictwo Znak
www.znak.com.pl
Cena 18,68 zł
W tej niesamowitej (Hau, hau! Naprawdę!) książeczce będziesz mógł pisać o sobie i o sekretnym życiu zwierzaków domowych!
W tej książeczce znajdziesz mnóstwo wiadomości o filmie i dzięki niej lepiej poznasz jego bohaterów.
Czekają cię też ciekawe quizy i zabawy oraz miejsca na twoje rysunki! A na końcu książeczki znajdziesz aż 100 naklejek z ulubionymi zwierzakami i nie tylko!

WALDEMAR CICHOŃ
Ilustracje: Dariusz Wanat
seria: Kot Cukierek
Dziękuję Ci, Cukierku!
Wydawnictwo Dreams
www.dreamswydawnictwo.pl
Cena 20,00 zł


Nieraz naprawdę trzeba się postarać, aby zasłużyć na tytuł najbardziej niezwykłego i niesfornego zwierzaka na świecie… Dla Cukierka, bohatera „Cukierku, ty łobuzie!”, „Nie martw się, Cukierku!” i innych, to jednak nic trudnego.
Wyjątkowe kocisko powraca w szóstej części przygód, by razem z Tradycją, Maćkiem, Marcelem oraz tatą i mamą dostarczyć Czytelnikom kolejnych powodów do śmiechu. Z jakiego powodu odwiedzający rodzinę św. Mikołaj jest spięty i przez to niezwykle podejrzany? Jak podać lekarstwo cierpiącym na katar kotom i dlaczego potrzebne są do tego dywan i okulary narciarskie?
Dlaczego czasem, żeby pomoc przyjacielowi, trzeba poudawać… owcę? Kim naprawdę jest superbohater i co trzeba zrobić, by nim zostać? Kto ukradł rybki z oczka wodnego w ogródku sąsiada i co musi wyjaśnić inspektor Pazur? Zapraszamy do lektury!
Dlaczego hipopotam jest gruby? – Dorota Sumińska

 DOROTA SUMIŃSKA 
Dlaczego hipopotam jest gruby?
Wydawnictwo Literackie 
www.wydawnictwoliterackie.pl
Cena: 22,10 zł […]

Sekretne życie zwierzaków domowych. Opowieść obrazkowa – David Lewman

 DAVID LEWMAN 
SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW
DOMOWYCH. OPOWIEŚĆ OBRAZKOWA 

Wydawnictwo Znak emotikon
www.znak.com.pl
Cena: 18,68 zł […]

Sekretne życie zwierzaków domowych. Opowieść filmowa – David Lewman

 DAVID LEWMAN 
SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW
DOMOWYCH. OPOWIEŚĆ FILMOWA 

Wydawnictwo Znak emotikon
www.znak.com.pl
Cena: 18,68 zł […]

Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt – Kamil Sipowicz, ilustracje Olgi Sipowicz

 KAMIL SIPOWICZ
Ilustracje: Olga Sipowicz 
Ramona, Mila, Bobo
i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt
Wydawnictwo Iskry 
www.iskry.com.pl
Cena: 34,90 zł […]

Naklejki. Koty – Praca zbiorowa

 PRACA ZBIOROWA 
NAKLEJKI. KOTY 
Wydawnictwo Jedność
www.jednosc.com.pl
Cena: 5,90 zł […]

SOS dla zwierząt. Kocięta ze strasznego dworu – Kelly McKain

 KELLY MCKAIN 
SOS dla zwierząt.
Kocięta ze strasznego dworu
Wydawnictwo Akapit Press
 
Cena: 13,93 zł […]

Julek i Maja. Misja w czasie – Ałbena Grabowska-Grzyb

 AŁBENA GRABOWSKA-GRZYB 
Julek i Maja. Misja w czasie
Wydawnictwo Akapit Press
www.akapit/press.com.pl
Cena: 30,90 zł […]

Tajemnice umysłów zwierząt. Ewolucja, zachowanie i procesy poznawcze

CLIVE D. L WYNNE, MONIQUE A.R.UDELL
TAJEMNICE UMYSŁÓW ZWIERZĄT.

EWOLUCJA, ZACHOWANIE

I PROCESY POZNAWCZE 

Wydawnictwo COAPE POLSKA
www.coape.pl
Cena: 79,00 zł […]

Moje książeczki. Księga druga – Nasza Księgarnia

ADAM BAHDAJ, CZESŁAW JANCZARSKI,
HANNA JANUSZEWSKA, MARIA KRUGER,
LUCYNA KRZEMIENIECKA,
JAN EDWARD KUCHARSKI, IRENA TUWIM
MOJE KSIĄŻECZKI. KSIĘGA DRUGA 
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
www.naszaksiegarnia.pl
Cena: 54,90 zł […]

Zły Kocurek. Szkoła – Nick Bruel

 NICK BRUEL 
Zły kocurek. Szkoła  
Wydawnictwo MAMANIA
www.mamania.pl
Cena: 24,90 zł […]

Koty dziwaki. Kolorowanka – Joanna Star Czupryniak

 JOANNA STAR CZUPRYNIAK 
KOTY DZIWAKI. KOLOROWANKA.
ODSTRESOWUJĄCA KSIĄŻKA
DLA CAŁEJ RODZINY 

Wydawnictwo Septem
www.septem.pl
Cena: 24,90 zł […]

Zosia z ulicy Kociej. W podróży – Agnieszka Tyszka

AGNIESZKA  TYSZKA
ZOSIA Z ULICY KOCIEJ. W PODRÓŻY  
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
www.nk.com.pl
Cena: 24,90 zł […]