Zadzwoń do nas: (22) 844 19 84 / (22) 844 80 77 / 665 777 244 Email: kociesprawy@kociesprawy.pl

Nie masz jeszcze prenumeraty naszego magazynu?  Zamów

Książki wydane pod patronatem KOCICH SPRAW


NOWOŚCI
MARCIN PAŁASZ
Elf Wszechmogący
Wydawnictwo Literatura
www.wyd-literatura.com.pl
Cena 24,90 zł.

Elf to pies, którego pokochała cała Polska. W każdym tomie swoich przygód pies wraz ze Swoimi natykają się na kryminalnodetektywistyczną zagadkę i otwierają śledztwo.

Tym razem na początku upragnionego urlopu nad morzem ktoś kradnie pensjonat, w którym Elf ze Swoimi mieli mieszkać. W kolejnym mieszka szemrane towarzystwo, a po okolicy plącze się szajka, która obrabowała muzeum bursztynu. Elf ze Swoimi natychmiast angażują się w tę sprawę.
Przeczytajcie o przezabawnym i mrożącym krew w żyłach urlopie Dużego, Młodego i Elfa, psa o gołębim sercu.


MARCIN PAŁASZ
Elf i skarb Wuja Leona
Wydawnictwo Literatura
www.wyd-literatura.com.pl
Cena 24,90 zł.

W tej części przygód Elf ze Swoimi poszukują testamentu wuja Leona. Co odkrywają jakąś skrytkę, to jest w niej liścik: „A kuku, szukajcie dalej, pacany”. Nikogo jednak nie śmieszą te żarty starszego pana – jeśli nie znajdą testamentu do piątku, pieniądze na schronisko dla zwierząt przepadną.


   


FRANCISZEK JAN KLIMEK
Najpiękniejsze wiersze o kotach
Ilustracje: Uliana Lynda
Wydawnictwo Fundacja
Kultury i Sztuki Europejskiej
ARS LONGA Mieczysława Święcickiego
Zamówienia: fjklimek@op.pl
Cena 20,00 zł.

Od dawna czekaliśmy na nowe wiersze Kociego Poety Franciszka J. Klimka. Autor długo kazał nam czekać na nie. I właśnie ukazał się nowy tomik poezji ulubionego twórcy kociej poezji pt.: „Najpiękniejsze wiersze o kotach". Kociarze i nie tylko kociarze mogą znowu cieszyć się ucztą strof o kotach.
Nowe wiersze bawią, uczą tolerancji i empatii, ale sprawiają też, że niejedna łza spływa na kartki nowego tomiku. Wersy poświęcone kotom pisane sercem są liryczne, czasem smutne, wzruszające, ale również pogodne i radosne, zawsze z przesłaniem i puentą, uczą. Tak pisać mogą tylko ci, którzy potrafią kochać.
Gdyby wiersze F. J. Klimka przeczytały osoby nieprzyjazne kotom, na pewno zmieniłyby zdanie o tych wspaniałych, mądrych i niezależnych zwierzętach.
Tomik zawiera także kocie limeryki, których F. J. Klimek jest mistrzem.
To pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego kociarza. I nie tylko kociarza! Na nadchodzące zimowe wieczory życzę smacznej lektury.
Serdecznie polecam!

Magdalena Bielicka
FRANCISZEK JAN KLIMEK
Najpiękniejsze wiersze o psach
Ilustracje: Uliana Lynda
Wydawnictwo Fundacja
Kultury i Sztuki Europejskiej
ARS LONGA Mieczysława Święcickiego
Zamówienia: fjklimek@op.pl
Cena 20,00 zł.

Psiarze od dawna mieli żal do F. J. Klimka, że swoje wiersze poświęca głównie kotom. Oni też chcieli czytać wiersze o swoich pupilach, bo i pies zasługuje przecież na najpiękniejszą poezję. I oto są! Strofy o psach, podobnie jak i o kotach, bawią, wzruszają, nierzadko wyciskają łzę, napisane są z przesłaniem i morałem. Wyraźnie daje się odczuć, że poeta bawi się słowem i wciąga nas w lekturę swoich wierszy, od czytania których nie można się oderwać. Tomik ten powinien znaleźć miejsce na półkach każdego miłośnika zwierząt.
Serdecznie polecam!

Magdalena Bielicka
FRANCISZEK JAN KLIMEK
Jak Pies z Kotem
Ilustracje: Kaja Augustyniak
Wydanie trzecie poszerzone
Zamówienia można składać na
www.klimek.art.pl
lub
Cena 20,00 zł.

To już trzecie poszerzone wydanie tomiku „Jak Pies z Kotem” naszego Kociego Poety. Dołączone tu wiersze nie były dotychczas publikowane i stanowią smakowity kąsek dla czytelnika. Pan Franciszek, piękny Człowiek, częstuje nas poezją, która wywołuje zarówno uśmiech, jak i łzy wzruszenia.
Wiersze, jak zawsze aktualne, traktują i o zwierzętach, i o ludziach, o tych dobrych i o tych złych, ale nieustannie pozostawiają nadzieję. Nadzieję dobra.
Niezwykłe ilustracje Kai Augustyniak, wówczas 11-letniej malarki z Olsztyna, przybliżają i ozdabiają tomik, jak napisał o pracach Kai profesor ASP z Krakowa – Józef Marek. Dziś Kaja jest uczennicą renomowanej szkoły plastycznej w Warszawie.
W biblioteczce każdego kociarza i psiarza nie może więc zabraknąć również i tego trzeciego, poszerzonego wydania tomiku „Jak Pies z Kotem”.
Życzę smacznej lektury!
Magdalena Bielicka

WOJCIECH CESARZ,
KATARZYNA TERECHOWICZ

Kocie kłopoty grzecznego psa
Ilustracje: Joanna Rusinek
Wydawnictwo Literatura
 
www.wyd-literatura.com.pl
Cena 24,90 zł.

Jest to czwarta część opowiadań uwielbianego przez dzieci alaskana malamuta o imieniu Winter. Tym razem w swoich historiach skupi się na kocio-psich relacjach z najmłodszym członkiem swojego stada, kotem Marianem, który nie dość, że zdaje się wcale Wintera nie słuchać, to jeszcze podstępem zdobył uwielbienie wszystkich pozostałych domowników z Henrykiem na czele.
Będzie kilka gonitw, szalonych, psich pomysłów i nowe kocio-psie przyjaźnie na dobre i na złe.

ERIN HUNTER
Wojownicy. Las tajemnic
Wydawnictwo Nowa Baśń
www.nowabasn.com
Cena 29,49 zł.

To trzeci tom świetnie przyjętego cyklu Wojownicy (po pierwszym „Ucieczka w dzicz” i drugim „Ogień i lód”),

w którym są opisane dalsze przygody bezwzględnych kotów z Klanu Cienia i walecznych, choć mniej licznych kotów z Klanu Pioruna.
Napięcie wśród kotów przemierzających las osiągnęło niespotykany dotychczas poziom, a wierność klanowi traci na znaczeniu. Dotychczasowy przyjaciel w okamgnieniu stać się może wrogiem, a niektóre koty skłonne są nawet zabić, by osiągnąć to, czego pragną.

Ogniste Serce jest zdecydowany poznać prawdę tajemniczej śmierci Rudego Ogona. Nie wie jednak, że lepiej, by pewne tajemnice nie ujrzały światła dziennego...


CAMILLA DE LA BEDOYERE
Koty. Jak rozpoznać 50 ras
Wydawnictwo Jedność
www.jednosc.com.pl
Cena 11,00 zł.

Jak wyglądają, czym je karmić, jakie mają zwyczaje? Kieszonkowy atlas kotów, pełen ciekawych informacji o pięćdziesięciu kocich rasach.
Każda z ras jest kolorowo zilustrowana, a w jej opisie znajduje się mnóstwo interesujących faktów na temat budowy ciała, stylu życia i zachowania poszczególnych kotów. TOM JUSTYNIARSKI
Mój przyjaciel bocian

Wydawnictwo POLIGRAF
do kupienia w księgarniach
:

www.empik.pl
www.matras.pl
Cena 29,00 zł.

 

Mój przyjaciel bocian” to następny hit Toma Justyniarskiego, który podobnie jak „Psie troski” podbija serca nie tylko dzieci, ale również dorosłych w całej Polsce i za granicą. To niezwykła, współczesna opowieść o przyjaźni pomiędzy bocianem, który wypadł z gniazda, a jego nowym opiekunem, 11-letnim chłopcem.
To bardzo wciągająca opowieść. Główny bohater nazywa się Piotruś Gniazdo i opowiada nam swoją historię. Akcja rozgrywa się w Warszawie, potem na Mazurach, a kończy się w stolicy Turcji.
Książka genialnie uczy miłości nie tylko do zwierząt, ale także jest świetną lekcją empatii, wierności oraz przyjaźni.

Jest to książka oparta na prawdziwych wydarzeniach.

„Mój przyjaciel bocian” to niezwykle wzruszająca historia nie tylko o bocianie i jego nowym opiekunie, ale jednocześnie o empatii i miłości.
Świetnie się ją czyta. Autor genialnie w historię chłopca wplata wątki edukacyjne! – pisze jedna z czytelniczek i jednocześnie polonistka, Pani Joasia z Krakowa.

Byliśmy bardzo wzruszeni historią psa ze schroniska w ostatniej książce Pana Toma, dlatego z całą klasą czekaliśmy na kolejną opowieść o miłości do zwierząt. Miałam to szczęście widzieć Pana Toma na spotkaniu autorskim w szkole, obiecałam sobie, że jak dorosnę, będę tak jak on obrońcą zwierząt i pisarzem. Nie mogłam się doczekać na nową jego książkę o bocianie. I oto jest „Mój przyjaciel bocian” Hura! – cieszy się 12-letnia Amelka z Poznania, fanka Toma Justyniarskiego na Facebooku.

Tom Justyniarski to pisarz i obrońca zwierząt, rzecznik Towarzystwa Obrony Zwierząt RP, podróżnik, który zwiedził ponad 70 krajów świata. Miłośnik zwierząt i dzieci, a przede wszystkim „kochający tata”. Autor najnowszej lektury szkolnej pt.; „Psie troski”, która zajęła I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej. To człowiek, który postanowił, że nauczy dzieci, jak kochać zwierzęta. Do tej chwili odwiedził 60 tysięcy dzieci w szkołach. Dzieci i dorośli go kochają. Polecamy jego książki.
Fragmenty książki „Mój przyjaciel bocian” dostępne na www.mojprzyjacielbocian.pl

Wojownicy. Las tajemnic – Erin Hunter

 ERIN HUNTER
Wojownicy. Las tajemnic
Wydawnictwo Nowa Baśń
www.nowabasn.com
Cena 29,49 zł.
 […]

KOTY. Jak rozpoznać 50 ras – Camilla de La Bedoyere

 CAMILLA DE LA BEDOYERE
Koty. Jak rozpoznać 50 ras 
Ilustracje: Marta Kurczewska
Wydawnictwo Jedność
www.jednosc.com.pl
Cena 11,00 zł.  […]

Niezwykły talent Iris Grace. Opowieść o małej dziewczynce i jej wyjątkowej kotce – Arabella Carter-Johnson

 ARABELLA CARTER-JOHNSON
Niezwykły talent Iris Grace.
Opowieść o małej dziewczynce
i jej wyjątkowej kotce
Data premiery: 14 września 2016
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
www.nk.com.pl
Cena 54,90 zł.
 […]

Komu mruczy kot – Katarzyna Georgiou

 KATARZYNA GEORGIOU
Komu mruczy kot
Wydawnictwo EUROSYSTEM
www.eurosys.pl
Cena 30,00 zł.
 […]

Koci blok rysunkowy – Nikola Kucharska


 NIKOLA KUCHARSKA
Koci blok rysunkowy
Ilustracje: Nikola Kucharska
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
www.nk.com.pl

Cena: 15,00 zł […]

Mój przyjaciel bocian – Tom Justyniarski


 TOM JUSTYNIARSKI
Mój przyjaciel bocian
Wydawnictwo POLIGRAF
do kupienia: 
www.empik.pl  
www.matras.pl

Cena: 29,00 zł […]

Cykor – Magdalena Kulus

 MAGDALENA KULUS
Cykor 
Ilustracje: Marta Kurczewska
Wydawnictwo Literatura
www.wyd-literatura.com.pl
Cena 23,90 zł.  […]

Kot dla początkujących – Beata Pawlikowska

 BEATA PAWLIKOWSKA
Kot dla początkujących 
Wydawnictwo Edipresse Książki
www.hitsalonik.pl
Cena 39,90 zł.  […]

Koci detektyw – Vicky Halls

 VICKY HALLS 
Koci detektyw
Wydawnictwo Galaktyka
www.galaktyka.com.pl
Cena 29,50 zł.  […]

Pina, zrob coś! – Maciejka Mazan

 MACIEJKA MAZAN
Pina, zrób coś!
Seria: Babie lato
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
www.naszaksiegarnia.pl
Cena 29,90 zł. […]